Blog

301 Shikimet e YouTube

301 Views: Sekreti për të ngrirë shikimin tuaj në YouTube

22nd Prill 2015

Nëse jeni duke përdorur YouTube për një kohë tani, atëherë ndoshta keni hasur tashmë video me shikime të ngjitura në 301. Këto video janë zakonisht të llojit popullor - video muzikore virale, çështje të diskutueshme dhe të ngjashme - të cilat morën pamje masive të menjëhershme . Mund të thuash që videot po marrin shumë vëmendje pasi komentet, pëlqimet dhe […]

Video virale

3 Secrets pak për të Viral Videos

20th Prill 2015

"Charlie më kafshoi gishtin", "Më Thirr, Ndoshta", dhe, së fundmi, "Stili Gangnam". Të gjitha këto janë video virale që, në shikim të parë, mund të mos duken ndonjë gjë të veçantë. Sidoqoftë, ata u bënë hite të bujshme, duke marrë miliona shikime, pajtimtarë dhe të ngarkuar mijëra herë në video të ndryshme dhe në faqet e mediave sociale. Vetëm ajo që i bëri të gjithë viralë, dhe […]

Getting Down dhe Dirty me YouTube Video Editor

28th Mars 2015

Për t'u bërë një YouTube i njohur, do të duhet të keni video të mrekullueshme, frymëzuese dhe interesante. Sidoqoftë, për të krijuar video të tilla, do t'ju duhet një redaktues video po aq i shkëlqyeshëm. Problemi i vetëm është që shumica e redaktorëve të videove sot janë mjaft të kushtueshëm, më e lira duke filluar nga disa qindra dollarë një mijë dollarë. Për fat të mirë, YouTube ka bërë […]

Video vs Video Web: Çfarë ju duhet të dini

27th Mars 2015

Ka disa gjëra që duhet të merrni parasysh kur krijoni video për YouTube. Përveç përpjekjes për të prodhuar përmbajtje që mendoni se klientët tuaj të synuar po kërkojnë, duhet të jeni i sigurt se videoja juaj është e përshtatshme për shikimin në internet. Besoni apo jo, gabimi më i zakonshëm prodhuesit e videove në YouTube […]

Mënyrat 5 për të promovuar kanalin tënd jashtë YouTube

25th Mars 2015

Fitimi i vendeve të para në YouTube për sa i përket pajtimtarëve dhe shikimeve është një detyrë e vështirë për t'u përmbushur. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse sapo keni hedhur në treg kanalin tuaj në YouTube. Edhe pse ngjitja në shkallën e popullaritetit në YouTube mund të jetë e vështirë, është megjithatë e mundur. Sigurisht, për të arritur një arritje të tillë, do të duhet të […]

Çështjet e angazhimit në YouTube

24th Mars 2015

Kur krijoni video në YouTube, në cilën pjesë ose pjesë përqendroheni më shumë? Nëse është vetëm cilësia e videove tuaja dhe të ardhurat që do të korrni, të cilat i vini theksin, atëherë po bëni një gabim të madh. Sot, me YouTube që është shtëpia e miliona përdoruesve, do të duhet të përballeni me mijëra […]

Si të bëhet një Vlogger i suksesshëm në kohën më të shkurtër të mundshme

16th Nëntor 2012

Me videot dhe faqet e ndarjes së videove në rritje të vazhdueshme të popullaritetit, ka pak dyshim pse njerëzit kanë filluar të heqin bloge normale në favor të vlogs. Vlog-et kanë provuar herë pas here se ndërveprimi personal dhe ballë për ballë - pothuajse, në këtë rast - fiton përgjigje më të mirë nga audienca. Si mundet që bizneset dhe sipërmarrësit të mos duan t'i përdorin ato si levë me […]

Caktimin e videos në YouTube

YouTube Scheduler Video

15th Nëntor 2012

Shpesh, ne i shohim oraret si të mundimshëm ose një sherr ndërsa mendojmë dhe ndiejmë se kemi kaq shumë gjëra për të bërë, pavarësisht se kemi kaq pak kohë. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për postimin e videove në YouTube, oraret bëhen një tipar i shkëlqyeshëm për tu pasur. Pse duhet të përdorni YouTube Scheduler Programuesi i videove në YouTube është […]

Vlogger i popullarizuar

Kopjimi i Vloggers popullore: Si ta bëni atë Rrugën e Drejtë

9th Nëntor 2012

Kjo është ndoshta një temë e nxehtë në vlogging që ne duhet të diskutojmë. E shihni, kur ka video të reja hit (imagjinoni nyancat, portokalli i bezdisshëm dhe "Gangnam Style"), shumë njerëz bëhen shumë të etur për të hyrë në bandën e popullaritetit, shpesh duke vjedhur videot e njohura dhe duke i ngarkuar ato në kanalet e tyre . Ata […]

Programimi në YouTube i Invideo

Programimi në YouTube i InVideo-it: me të vjetrën, me të rejat

1st nëntor 2012

Marketingu në YouTube po rritet vazhdimisht si një strategji e preferuar midis tregtarëve sot. Kjo nuk mund të shmanget pasi YouTube tërheq vazhdimisht sasi të mëdha trafiku dhe ndjekësish, falë shumëllojshmërisë së materialeve argëtuese dhe edukative që mund të gjenden në të. Ndërsa marketingu në YouTube provon të jetë një mjet i dobishëm për të rritur pjesën e poshtme të […]

en English
X

Dikush nga Australia ka blerë
Abonentët e 100 YouTube
minuta 7 më parë

Dikush nga Ukraina ka blerë
5000 Shikimet e YouTube
minuta 12 më parë

Dikush nga Gjermania ka blerë
50 orët e shikimit në YouTube
minuta 42 më parë

Dikush nga Kanadaja ka blerë
Abonentët e 300 YouTube
minuta 13 më parë

Dikush nga Argjentina ka blerë
20 Komentet e YouTube
54 minutë më parë

Dikush nga Anglia ka blerë
Ndjekësit e 500 Twitch
1 orë më parë

Dikush nga Mbretëria e Bashkuar ka blerë
Abonentët e 1000 YouTube
minuta 24 më parë

Dikush nga Mbretëria e Bashkuar ka blerë
1000 Shikimet e YouTube
1 minutë më parë